Відділ освіти Іршавської районної державної адміністрації

Про інклюзивну освіту – для батьків

Про інклюзивну освіту – для батьків: МОН підготувало відеороз’яснення

Міністерство освіти і науки у серії роликів розповідатиме батькам про інклюзію від дошкілля до вишів.

МОН оприлюднило першу серію відеороз’яснень про інклюзивне навчання. З неї батьки зможуть дізнатися про те, що таке інклюзивно-ресурсні центри, як до них звернутися і отримати допомогу фахівців.

Надалі Міністерство поширить ще три окремі ролики про механізми зарахування та відкриття інклюзивних груп на всіх ланках освіти від дошкілля до вишів.

У роликах з батьками говоритиме держекспертка директорату інклюзивної та позашкільної освіти МОН Ольга Набоченко.

Ми розуміємо, якою важливою є участь батьків дітей з особливими освітніми потребами у навчальному процесі. Саме тому підготували для них у форматі відео покрокову інструкцію з питань, які цікавлять їх найбільше. Що робити, куди і коли звертатись — все це ми пояснюємо, – розповіла Міністерка освіти і науки Ганна Новосад.

Вона пояснила, що ролики будуть корисними не лише для батьків, а й для усіх, хто цікавиться темою інклюзивного навчання.


 

 Ось кілька важливих аспектів, що стосуються ІРЦ: 

 

 Батьки можуть звернутися до інклюзивно-ресурсного центру (ІРЦ) та отримати допомогу, якщо помічають, що їхня дитина має труднощі під час навчання.

 ІРЦ – це сучасна освітня установа, яка допомагає вирішити проблеми під час навчання дитини. Центри є територіально доступними, а їхні послуги – безкоштовними.

♦ Фахівці центру проводять комплексну оцінку розвитку дитини. На її основі визначають особливі освітні потреби, але не діагнози.

♦ ІРЦ не є медичною установою.

♦ Коли батьки отримають висновок ІРЦ, зможуть обрати заклад освіти, який найкраще підходить для їхньої дитини.

♦ Дитина зможе навчатись в інклюзивному або спеціальному класі поряд із домом за кошт держави.


Відеороз’яснення про інклюзивно-ресурсні центри:

 

 

Джерело: МОН

 « повернутися до списку новин