Відділ освіти Іршавської районної державної адміністрації

Конкурси

 У кожного учня є свої стимули ходити до школи, виконувати завдання, отримувати оцінки. Хтось це робить, щоб догодити батькам, хтось – щоб бути кращим, хтось – бо так роблять усі. Але є й такі – юні та допитливі- які знають, для чого треба вчитися , завчасно окреслюють свою мету і при цьому отримують задоволення від самого процесу навчання, пізнання цікавого світу знань.Саме такою є Настя Палош – учениця 9-го класу Ільницької загальноосвітньої І-ІІІ ступенів. Талановита, здібна, наполеглива, закохана в рідну мову та історію, дівчинка є учасницею та призеркою щорічних районних та обласних учнівських олімпіад. Вже другий рік поспіль достойно представляє Настя Закарпатську область на Всеукраїнській учнівській олімпіаді з історії. Цьогоріч знову привезла додому «срібло» .

Сочка Андрій  зарекомендував себе старанним, дисциплінованим учнем. Має високий рівень навчальних досягнень із усіх предметів. Легко засвоює програмовий матеріал, як із предметів гуманітарного, так і природничо-математичного циклу.

Сочка Андрій – обдарована особистість із високими здібностями. Має міцну основу сформованих знань, умінь та навичок, бере активну участь у всіх шкільних та районних олімпіадах. Учень здобув перемогу в ІІ (районному) етапі Всеукраїнських олімпіад із географії,математики, хімії та має ІІ місце з фізики, біології. Є призером ІІІ(обласного) етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з географії та отримав диплом ІІІ ступеня у Іетапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з географії .

Учень тактовний, чемний,з повагою ставиться до старших та вчителів. Приємно вражає висока культура спілкування. Він цілеспрямований, докладає усіх зусиль для досягнення поставленої мети. Відповідально ставиться до виконання доручень, має активну громадську позицію.

   «Малюнок, вірш, лист до мами»

 

 Поляк Аліна Іванівна, учениця 10 класу Загатської ЗОШ І-ІІІ ступенів, взяла участь у конкурсі присвяченому Дню матері. Учениця представила на конкурс свій вірш «Чому?..» та отримала диплом за ІІ місце у ІІІ етапі обласного конкурсу «Малюнок, вірш, лист до мами» в номінації кращий літературний твір - «Вірш мамі». Дівчина виразила всі свої почуття до матері, яку, на жаль, втратила два роки тому. Це сповідь дитячої душі, спогад про найріднішу людину, яка подарувала життя, і , не зважаючи ні на що, поділилася своїми переживаннями та спогадами  про маму.

        Аліна хороша і старанна учениця, дуже чутлива та турботлива. Тонко відчуває навколишній світ.  Два роки доглядала за мамою, яка була прикута  до ліжка. Мріє стати лікарем, щоб допомагати людям долати різні хвороби. Коли дівчині сумно і самотньо -  пише вірші про маму...

 

Конкурс "Учитель року-2019"

Цього року яскраво спалахнула нова зірка в сузір’ї творчих педагогів Луківської ЗОШ І-ІІ ступенів - Попфалуші Олеся Андріївна, яка працює на посаді практичного психолога та вчителя початкових класів. Вона стала переможцем та лауреатом другого та третього етапу Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2019» в номінації «Інклюзивне навчання». Креативно та інтелектуально підійшла до виконання кожного етапу цього престижного конкурсу, успішно склала тестування, яке складалося з двох частин: знання методики викладання предмету та знання педагогіки і психології. Особливо відзначені членами журі цього конкурсу проектна діяльність вчительки за напрямком особистісно-орієнованого навчання, що є науково-методичною проблемою нашої школи. Разом з вихованцями Олеся Андріївна досліджувала тему «Історія мого імені». На високому рівні провела урок літературного читання у 4 класі на тему: «Історія життя Леоніда Глібова. Байка «Зозуля й Півень».

Олеся Андріївна – творчий учитель, який успішно втілює в систему роботи новітню методику викладання, має творчі доробки у фахових журналах та інтернет-ресурсах «На урок», «Все для вчителя». Володіє широким спектром стратегій навчання, вміло впроваджує в систему педагогічної роботи передові та власні оригінальні інноваційні ідеї, сучасні підходи по обміну знаннями з учнями, яких залучає до активної співпраці в процесі навчально-виховної діяльності, застосовує нестандартні форми проведення уроків: урок-презентація, -подорож, -квест, -художня майстерня, -фантазія. Вдало трансформує в навчальний процес інтеграції уроків образотворчого мистецтва з літературним читанням, літературою рідного краю, історією України, інформатикою.

 

"Корпус миру"

В Ільницькому спортивно-гуманітарному ліцеї протягом 2-х років буде ділитися досвідом волонтер Корпусу Миру – Ітен Скаф Джошуа. Народився він у штаті Канзас, місто Канзас, США. У травні 2018року закінчив Канзаський університет за спеціальністю «Фізичні вправи».

За час перебування в ліцеї волонтером Корпусу Миру були проведені такі проектні роботи:

  • «Дозвілля», «Я та мої друзі», «Різдвяні традиції в Україні та Америці» (у 5класі);
  • «Здоровий спосіб життя», «Хатні справи», «У кафе та ресторані» (у 6класі);
  • «Традиційна українська та американська кухня», Здорове харчування» (у 7касі);
  • «Шевченко – народний пророк України (вивчення «Заповіту», «Реве та стогне…»англійською, «Вплив ЗМІ на життя підлітків» (у 8класі);
  • «Взаємовідносини батьків та дітей», «Винахідники та їх винаходи» (у 9 класі).

Ітен був також  членом журі під час проведення ІІ етапу Всеукраїнської олімпіад

У лютому, 2019 року на базі Ільницького спортивно-гуманітарного ліцею

 для вчителів англійської мови був проведений семінар-тренінг на тему:

«Критичне мислення».

 

"Котися, писанко, по рідному краю!"

Напередодні Великодніх свят, у с.Білки пройшов перший районний фестиваль "Котися, писанко, по рідному краю!".

Більше сотні дітей-вихованців Іршавського районного центру позашкільної освіти, районного будинку культури, загальноосвітніх шкіл, шкіл мистецтв та дошкільних навчальних закладів району прийняли участь у фестивалі, де представили свої великодні атрибути та ділилися майстерністю створення писанки.

Неабиякого емоційного піднесення додала концертна програма, яка проходила за участі юних талантів Іршавщини.

Журі оцінювало роботи учасників у трьох номінаціях: оригінальність у розкритті тематичної композиції у районному фестивалі Котися, писанко, по рідному краю!", техніку виконання та креативність у виконанні великодніх писанок.

Оцінюючи тематичні композиції, журі відзначило, що більшість робіт визначаються високим художнім рівнем, естетичним оформленням, якістю оформлення та творчим задумом.

 

«Патріот».

16 квітня 2019 року відбувся ІІ (районний) етап національно-патріотичного заходу «Патріот». Участь у ньому прийняли шість команд – переможців І (зонального) етапу, який відбувся 21 березня цього року: Великораковецька ЗОШ І-ІІІ ступенів «Оріяна», Ільницька ЗОШ І-ІІІ ступенів «Маки», Сілецька ЗОШ І–ІІІ ступенів «Сонячне Закарпаття», Кушницька ЗОШ І-ІІІ ступенів «Вільний птах», Кам’янська ЗОШ І-ІІІ ступенів «Козачата», Ільницька ЗОШ І-ІІ ступенів «Нескорені».

Команди змагалися у таких номінаціях:

1. Презентація команди (назва, емблема, девіз) (протягом 5 хвилин члени команди творчо представляють свою школу, пояснюють значення емблеми, назви команди, промовляють девіз)

2. Комбінована естафета

3. Вокальний конкурс (на краще сольне або групове виконання патріотичної пісні)

4. Творчий конкурс. Представлення учасником команди творчого проекту на тему «Духовні святині рідного краю» (до 8 хвилин)

5. Вікторина на історичну тематику (до 7 хвилин).

6. Домашнє завдання (до 10 хвилин) «Майбутнє України - наше майбутнє».

ЗЕЛЕНА ЕСТАФЕТА – 2019

Учні Смологовицького учнівського лісництва взяли участь в обласному етапі природоохоронного юннатівського руху «Зелена естафета» і за підсумками виступу команда посіла 2 місце. Вони показали велику роботу, яка проводиться в галузі екологічного виховання.

Цей заклад освіти є опорним в районі з еколого-просвітницької роботи і учні постійно беруть участь у різноманітних природоохоронних акціях, конкурсах, заходах та займають призові місця.